Days in Paris
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Days in Paris

I stayed three weeks in Paris, fell in love with the city, and decided that I was born to live in Paris.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Rătăcind pe coridoare.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Miyazaki Sao

Miyazaki Sao


Mesaje : 216
Data de inscriere : 10/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeLun Mai 10, 2010 2:09 pm

Se plimba fără vreo ţintă anume, încercând să gândească ce ar putea face, simţea că nu mai rezistă la ore, dorind să găsească un mod de evadare, un loc în care să plece.
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 379
Data de inscriere : 09/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeLun Mai 10, 2010 3:01 pm

Pe banca din faţa şcolii stând cu capul pe spate privind frunzele copacului , având chitara lângă el pentru ceva repetiţii , dar fără sens nu era chiar atât de nyappy pentru a intra în aceea şcoală. Deşi trebuia cumva să facă ceva şi să cânte în acelaşi moment.
Sus In jos
Miyazaki Sao

Miyazaki Sao


Mesaje : 216
Data de inscriere : 10/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeLun Mai 10, 2010 3:03 pm

Simţind cum nu îi trece prin minte nici o idee, ieşi pur şi simplu din şcoală, sperând ca la contactul cu aerul proaspăt să găsească ceva. Odată ieşită din şcoală, coborî rapid cele câteva trepte, privită fiind de unele persoane, mişcând uşor din umeri. Continua să avanseze, păşind încet, prinsă în diferite gânduri.
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 379
Data de inscriere : 09/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeLun Mai 10, 2010 3:07 pm

Se ridică în picioare , total paralel de această lume , îi luă chitara şi şi-o puse peumăr privind în pămând aerian , fiind neatent pe unde păşea.
Sus In jos
Miyazaki Sao

Miyazaki Sao


Mesaje : 216
Data de inscriere : 10/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeLun Mai 10, 2010 3:09 pm

Continua să păşească, nerealizând în acel moment că numai drept nu merge, ci are tente de a o lua într-o parte, simţind brusc coliziunea cu ceva.
-Aw, asta păţesc dacă visez, mormăi mai mult pentru sine, închizând scurt ochii de la impact.
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 379
Data de inscriere : 09/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeLun Mai 10, 2010 3:14 pm

Realiză brusc că se lovii de cineva sau chiar un stâlp ceva.
-Auch. îşi duse o mână în cap ciuflindu-şi părul , privind-o pe fată.
-Gomene! Ah..
Sus In jos
Miyazaki Sao

Miyazaki Sao


Mesaje : 216
Data de inscriere : 10/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeLun Mai 10, 2010 3:16 pm

-Huh? Ar cam trebui eu să-mi cer scuze, şopti, râzând scurt, deschizându-şi între timp ochii.
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 379
Data de inscriere : 09/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeLun Mai 10, 2010 3:20 pm

-Eu sunt ăla care se plimbă ca un zombie pe aici. Aşa că eu sunt de vină. murmură dând din umeri.
Sus In jos
Miyazaki Sao

Miyazaki Sao


Mesaje : 216
Data de inscriere : 10/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeLun Mai 10, 2010 3:27 pm

-Fufu, vroiam să spun acelaşi lucru. Nu-mi lua vorbele din gură, murmură râzând slab, strâmbându-se scurt. Poate suntem amândoi de vină...
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 379
Data de inscriere : 09/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 1:45 am

Continuă să îşi ciufulească părul.
-Ah, right. Presupun că amândoi suntem zombie. murmură râzând.
Sus In jos
Miyazaki Sao

Miyazaki Sao


Mesaje : 216
Data de inscriere : 10/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 3:25 am

-Oh, eu cu siguranţă sunt, şi văd că nici tu nu eşti mai departe. Zombie..hm, unde mergeai? întrebă după câteva clipe, privindu-l scurt.
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 379
Data de inscriere : 09/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 8:39 am

-Sincer...habar nu am. Doar că nu am chef de ore şi trebuia să merg la o repetiţie. se strâmbă.
Sus In jos
Miyazaki Sao

Miyazaki Sao


Mesaje : 216
Data de inscriere : 10/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 8:43 am

-A-ha, nici eu nu am chef de ore, de aceea am şi ieşit din şcoală, dar sinceră să fiu, nici nu ştiu încotro să o apuc, şopti, bosumflându-se slab.
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 379
Data de inscriere : 09/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 8:53 am

-Uh. Hai să ne plimbăm pe ici'colo. Vrei? întrebă dând din umeri băgându-şi mâinile în buzunar.
Sus In jos
Miyazaki Sao

Miyazaki Sao


Mesaje : 216
Data de inscriere : 10/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 8:55 am

-Hm, da, de ce nu? răspunse, privind pentru câteva clipe în jurul său. În afara şcolii, ne?
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 379
Data de inscriere : 09/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 9:07 am

-Păi cred că e login , neh? râse slab.
-Păi da. Doar nu o să dăm ture terenului de baschet.
Sus In jos
Miyazaki Sao

Miyazaki Sao


Mesaje : 216
Data de inscriere : 10/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 9:08 am

-Nu mulţumesc, şopti râzând. Atunci, să mergem!
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 379
Data de inscriere : 09/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 10:08 am

-hehe. râse slab ieşind împreună cu fata din şcoală.
-Şi pe unde mergem? o privi pe tânără.
Sus In jos
Miyazaki Sao

Miyazaki Sao


Mesaje : 216
Data de inscriere : 10/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 10:10 am

-Pe ici, pe colo, zise râzând, amintindu-şi vorbele tânărului de mai devreme.
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 379
Data de inscriere : 09/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 11:54 am

Zâmbi ştiind că alea sunt vorbele lui.
-Bine deci mergem pe ici pe colo.
Sus In jos
Miyazaki Sao

Miyazaki Sao


Mesaje : 216
Data de inscriere : 10/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 11:56 am

-Aşa, mă bucur că ne-am înţeles. Şi pentru a mă asigură că nu te pierd pe undeva...
Îl prinse scurt de mână, începând să păşească încet.
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 379
Data de inscriere : 09/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 12:37 pm

-Neh. Sunt cam singurul blondin de pe aici deci nu cred că mai fi pierdut. râse prinzându-i mâna
Sus In jos
Miyazaki Sao

Miyazaki Sao


Mesaje : 216
Data de inscriere : 10/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 12:39 pm

-Nu se ştie niciodată, prefer să nu mă risc, şopti, zâmbind amuzată.
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 379
Data de inscriere : 09/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 1:34 pm

Râse slab.
-Eh,eh. Mai bine aşa. Şi deci nu avem o ţintă. Nu vrei să mergem pe bulevard să ne plimbăm? întrebă ştiind că acolo era mult mai multă linişte.
Sus In jos
Miyazaki Sao

Miyazaki Sao


Mesaje : 216
Data de inscriere : 10/05/2010

Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 1:36 pm

-Why not? Să mergem, o plimbare lungă poate mă trezeşte, sau cel puţin, mă relaxează, şopti, zâmbind.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rătăcind pe coridoare. Empty
MesajSubiect: Re: Rătăcind pe coridoare.   Rătăcind pe coridoare. Icon_minitime

Sus In jos
 
Rătăcind pe coridoare.
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Days in Paris :: UNIVERSITATEA SORBONNA :: •HOLURI •-
Mergi direct la: